Informace o chovné stanici Fríský kůň Cane Corso
O chovatelské stanici
Naše chovatelská stanice byla založena v roce 1993 a je zaměřena na chov plemene CANE CORSO ITALIANO.  Ke psům jsme zakoupili moje vysněné  FRÍSKÉ KONĚ. Psi s  nimi běhají, když jsme na projížďkách. Pejskům se snažíme věnovat po všech stránkách naplno. Jsou to členové naší rodiny a hlavně kamarádi. Naši psi jsou vždy řádně  socializováni. Našim cílem  je snaha odchovat kvalitní jedince, kteří budou typickými představiteli plemene, nejen po stránce exteriéru, ale budou i povahově kvalitní !
Kynologii se věnuji již od svých osmi let (zhruba tedy 31 let),kdy jsem si pořídil německého ovčáka. Za tu dobu mi prošlo rukama mnoho psů, jak v  civilu tak i u Policie. S přiděleným rotvajlerem Bonzem jsem složil několik policejních zkoušek. Ke konci policejní služby jsem uviděl beaucerony , kteří mi zcela vyhovovali. Byli vytrvalí a houževnatí, ale nároční na výcvik a čas . Po zákazu kupírování uší jsem začal hledat jiné plemeno, jelikož se mi nekupírovaní bosíci nelíbili.

V té době jsem byl na výstavě v  Itáli, kde jsem uviděl plemeno Cane Corso a bylo rozhodnuto. Zcela nahradili rotvajlery a beaucerony. Cane Corso chováme již od roku 2000. Ze začátku jsme měli dvě feny a to EVU a FERGIE z  Máchova kraje. K  těmto fenám jsem si pořídil psa importovaného z Maďarska z  chovné stanice Majosháza Remé. Další psi byli již otázkou času, příležitosti a štěstí. Caník je pro mne ideální rodinný pes, na kterého se mohu spolehnout, je to věrný a oddaný přítel milující svého pána a jeho rodinu. Pro své fyzické parametry, inteligenci o oddanost pánovi může být toto plemeno opravdu všestranně pracovně využíváno, např. jako výborný hlídač, obranář, stopař, záchranář, ale i jako pes lovecký.

Cílem naší chovné stanice je odchovat kvalitní jedince, kteří budou typickými představiteli plemene po stránce exteriéru i povahy a budou dělat radost všem lidem, kteří si je pořídí.  Proto je pro mne velice důležitá povaha a kondice psa !
Svému koníčku (kynologii a koním) bych se nemohl věnovat, nebýt podpory mé manželky, bez které by to nešlo ! Manželka zahrnuje naše pejsky láskou a pečuje o jejich žaludky (o můj samozřejmě také). Když jsem mimo domov, leží na ní veškerá péče o naši smečku. Asi každý pejskař si dokáže představit denní kolotoč ženy, která pečuje o tři děti, štěňata, dospělé psy, slepice, koně, kozu, manžela a domácnost.


HESLO NAŠI CHOVNÉ STANICE:

Lásku oplácím láskou, nenávist a zlé zacházení zuby !!!!!